Süper Lig ekiplerinden Ali Koç’a destek

Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan olaylı karşılaşmanın ardından Fenerbahçe TV’de yaptığı açıklama ile Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı’ndan istifa ettiğini duyuran Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a Süper Lig kulüplerinden devam etmesi yönünde çağrı geldi. İstifa kararının ardından yarın ilk kez bir araya gelecek vakıfta kulüplerin büyük çoğunluğunun Ali Koç’un devam etmesi yönünde görüş bildirdiği belirtildi.

DEVAM ETMESİ İSTENECEK

Yarınki toplantıda yeni başkanın seçilme olasılığı kamuoyunda konuşulurken, 20 takımın yer aldığı Süper Lig’de kulüplerin çoğunluğunun Ali Koç’un görevine devam etmesini istediği öğrenildi. Koç’un görevine devam etmek istememesi ve kararında ısrarcı olması halinde de sezon sonuna kadar görevde kalması ve konunun daha sonra gündeme getirilmesi isteneceği gelen bilgiler arasında yerini aldı.

6 KULÜP DESTEK VERİYOR

Süper Lig kulüplerinin çoğunluğunun Ali Koç’a devam etmesi yönünde destek verdiği öğrenilirken, bu kulüplerin arasında Samsunspor, İstanbulspor, Antalyaspor, Sivasspor, Kasımpaşa ve Kayserispor’un olduğu öne sürüldü.

İSTİFA AÇIKLAMASI

Ali Koç, geçtiğimiz hafta Fenerbahçe TV’de istifasını bu sözlerle duyurmuştu: “2 Nisan’da olağanüstü genel kurula gidiyoruz. Kulüpler Birliği Vakfı’ndan istifa ettim. Kendi kaderimizi kendimiz çizeceğiz. Gerekiyorsa bir alt lige düşeceğiz. Her gün ölmektense bir kez öleceğiz. 

Gerekirse 1 sene oynar, çıkarız. Siz bizi bu ülkenin dışlanmış kulübü gibi muamele yaparsanız, bunu devlet için de, TFF için de, medya için de söylüyorum, biz kendi geleceğimizi kendimiz belirlemek zorundayız. Bu herhangi bir şantaj, tehdit falan değil.”

KAYNAK: AJANSSPOR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x